Auteur Topic: [De Mol] Off-topic huiskamer  (gelezen 2824 keer)

Offline Hadewychisdemol

  • Aanspreekpunt RealityWorld, Winnaar WIDM Online All-Stars
  • Actief Lid
  • *****
  • Mol Online 2018
[De Mol] Off-topic huiskamer
« Gepost op: 5-03-2026, 12:47:21 »
Plaats hier je off-topic gedachten ::zwaai::

Ook welkom: alles wat wél met De Mol te maken heeft maar wat niet goed in andere topics past.
Een Gouden Kalf, staande ovaties en een optocht door een stad naar keuze.

Offline salb

  • Forumlid
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #1 Gepost op: 27-03-2026, 09:19:06 »



Offline Brtdm

  • Forum Moderator
  • *****
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #2 Gepost op: 27-03-2026, 09:21:48 »
Goeie afbeelding om een legpuzzel van te maken.   ::bravo::
Zijn daar eigenlijk al T-shirts van?

Offline salb

  • Forumlid
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #3 Gepost op: 28-03-2026, 12:25:13 »
Nu we de kandidaten kennen is er voor iedereen een hint te vinden!!   :o

(Totaal Nutteloze Verborgen Hints)

Op Wikipedia staan de volledige namen:

Spoiler (klik om te tonen/verbergen)



1. De "São Vicente"-connectie

Dit is misschien wel de meest in het oog springende hint. Eén van de locaties in de oudste wijk van Lissabon (Alfama) is de Calçada de São Vicente 106.

De theorie: São Vicente is de Portugese vertaling van Sint-Vincentius, de patroonheilige van Lissabon. Laat er nu net een Vincent in de groep zitten! Hebben de makers de route bewust langs zijn naamgenoot gestuurd om een tipje van de sluier op te lichten?



2. De Religieuze Route (Kristof Van Humskerken)

Als we de route op de kaart bekijken, passeren de kandidaten opvallend veel religieuze en kerkelijke bolwerken: het Monastery (klooster) of Serra do Pilar in Porto, Calçada de São Vicente in Lissabon, en de São Pedro-regio in Terena.

De theorie: Kijk naar de achternaam van Kristof: Van Humskerken. Ligt de hint naar de saboteur simpelweg verscholen in het grote aantal kerken en kloosters op het traject?



3. De Koninklijke Verwijzing (Isabel)

De groep trekt naar Casa de Sezim, een eeuwenoud landgoed dat ooit toebehoorde aan de Portugese koninklijke familie.

De theorie: De naam Isabel (of Isabella) is historisch gezien een van de allerbekendste koninklijke namen op het Iberisch schiereiland (denk aan koningin Isabella van Portugal). Is bankier Isabel de absolute koningin van dit koninklijke spel?



4. De Blinden-opdracht (Julie Den Hondt)

In het dorpje Terena (São Pedro) voeren de kandidaten een opdracht uit waarbij ze geblinddoekt zijn en rondlopen met blindenstokken.

De theorie: Wat of wie is de trouwste metgezel van iemand die niet kan zien en een blindenstok gebruikt? Een blindegeleidehond. En wie hebben we in de groep? Julie Den Hondt. Het klinkt vergezocht, maar in 'De mol' is dit een klassieke woordspeling.



5. De Waterlinie (Dries Van Dyck)

De reis start in het uiterste noorden op het Forte da Ínsua, een stervormig fort dat volledig omringd is door het ruwe water van de oceaan en de rivier.

De theorie: Wat houdt het water tegen of vormt een grens met de zee? Een dijk. Dries Van Dyck zou zomaar de mol kunnen zijn die de groep op dit waterfort opwacht of direct in het water doet belanden.



6. Het Toppunt van het Zuiden (Abigail Polley)

In Albufeira staat er een "Scad Dive" op het programma, waarbij kandidaten van een gigantische hoogte (vaak in een net of aan een constructie) naar beneden vallen. Voor de Luis I-brug in Porto worden ook stalen constructies gebruikt.

De theorie: Het Engelse woord voor een katrol of takel, die cruciaal is bij dit soort extreme val- en hijsconstructies, is een pulley. Abigail Polley haar achternaam klinkt exact hetzelfde. Trekt zij als mol aan de touwtjes bij deze adembenemende proef?



7. De Stalen Connectie (Maïté Bekaert)

De groep passeert langs de imposante Luis I-brug in Porto (een gigantische stalen boogbrug ontworpen door een leerling van Gustave Eiffel) én ze doen een huiveringwekkende "Scad Dive" vanaf een torenhoge stalen kraanconstructie in Albufeira.

De theorie: Aan welk oer-Belgisch bedrijf denk je bij staal en staaldraad? Exact, Bekaert. De makers brengen de staalconstructies opvallend prominent in beeld. Is dit een visuele knipoog naar de achternaam van Maïté?



8. De Beheerder van de Schatkist (Karla Geltmeyer)

De kandidaten bezoeken Casa de Sezim, een landgoed dat ooit van de Portugese koninklijke familie was. We weten dat Karla in het dagelijks leven BTW-specialist is en dus alles afweet van belastingen en cijfers.

De theorie: Laten we haar achternaam eens ontleden: Geltmeyer. 'Gelt' verwijst fonetisch direct naar 'Geld', en een 'meyer' of 'meier' was vroeger de beheerder of opzichter van een landgoed of heerlijkheid namens de vorst. Karla is letterlijk de Geld-beheerder van het koninklijke landgoed. Als mol heeft zij de perfecte naam om de groepspot te plunderen!



9. De Zoete Verleiding (Maxim Quidousse)

Maxim is een bakkerszoon met een obsessieve liefde voor eclairs. Op de routekaart zien we onder andere het Torre de Palma Wine Hotel. Portugal staat bovendien wereldwijd bekend om zijn zoetigheden (zoals de beroemde Pastéis de Nata) en zoete dessertwijnen (Porto).

De theorie: De naam Quidousse klinkt fonetisch als het Franse 'Qui douce' (Wie is zoet?) of verwijst naar het Portugese woord 'Doce' (zoet). Is Maxim, de West-Vlaamse zoetekauw, degene die de groep met zoete praatjes om de tuin leidt tijdens de wijntaken of op de koninklijke landgoederen?



10. De Tuinman en de Kasseien (Wout Calluy)

In Lissabon trekt de groep naar de Calçada de São Vicente 106. Een 'calçada' is het typische Portugese mozaïekplaveisel van kasseien dat je in de straten en tuinen vindt. Bovendien is Wout van beroep tuinman in een groot park.

De theorie: De naam Calluy deelt opvallend veel klanken met Calçada. Als tuinman is hij gewend om paden aan te leggen en met stenen te werken. Heeft de mol letterlijk zijn eigen pad ('Calçada / Calluy') geplaveid doorheen de oudste wijk van Lissabon om de kandidaten op een dwaalspoor te brengen?


Offline Heinz

  • Forumlid
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #4 Gepost op: 29-03-2026, 22:05:12 »
Weer een beetje Vlaams geleerd door aflevering 1. Porto in plaats van port. Rekker voor elastiek. :D

Offline Elijah

  • Forumlid
  • Geslacht: Man
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #5 Gepost op: 30-03-2026, 09:14:38 »
Hadden jullie als Nederlander zijnde al van Fc de kampioenen gehoord. Ik ben al mijn hele leven grote fan en was zo blij dat ze er opdracht mee hadden.
« Laatst bewerkt op: 30-03-2026, 11:54:07 door Elijah »

Offline wouterv

  • Forumlid
  • Geslacht: Man
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #6 Gepost op: 30-03-2026, 10:17:45 »
Hadden jullie als Nederlznder zijnde al van Fc de kampioenen gehoord. Ik ben al mijn hele leven grote fan en was zo blij dat ze er opdracht mee hadden.

Dit is het ideale moment om jullie dit filmpje te tonen:

klaar voor de strijd

Offline Brtdm

  • Forum Moderator
  • *****
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #7 Gepost op: 30-03-2026, 12:43:40 »
Hadden jullie als Nederlander zijnde al van Fc de kampioenen gehoord. Ik ben al mijn hele leven grote fan en was zo blij dat ze er opdracht mee hadden.

Ik herinner het me als kind al alszijnde 'begrip in België', nooit echt gezien, maar herken het wel onmiddelijk.
Zijn daar eigenlijk al T-shirts van?

Offline Vangu Vegro

  • Forumlid
  • Geslacht: Man
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #8 Gepost op: 30-03-2026, 12:55:34 »
We konden hier standaard België 1 en 2 ontvangen. Heb nooit bewust naar FC De Kampioenen gekeken ofzo maar heb het vaak genoeg langs zien komen bij het zappen. Volgens mij keek mijn opa het ook wel eens.
« Laatst bewerkt op: 30-03-2026, 12:57:33 door Vangu Vegro »
"Als onder makkelijk te mollen mollen mollen mollen mollen, mollen mollen mollen stukken makkelijker nog."   - Kees Torn

Offline Paardje

  • Forumlid
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #9 Gepost op: 3-04-2026, 21:15:18 »
Beste molfans,

Ik heb een Discord groep gemaakt om helpen de leemte te vullen die is ontstaan nadat
het 'wieisdemol.be' forum werd opgedoekt. Het gaat enkel om De Mol van Play (Belgische/Vlaamse versie).
Iedereen welkom! De link naar de Discord vind je hier --> https://discord.gg/gufFMz9jkh.
Het verschil tussen een phpBB forum zoals dit enerzijds en Discord anderzijds is
dat Discord naast een forumfunctie ook een chatfunctie heeft.
Zowel phpBB forums als Discord groepen hebben voor- en nadelen.

Ik heb eenmalige toestemming gekregen van Compuart om dit te doen.
« Laatst bewerkt op: 3-04-2026, 21:17:01 door Paardje »

Offline salb

  • Forumlid
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #10 Gepost op: 15-04-2026, 22:22:35 »
Iets dat niet te serieus moet genomen worden dus zet ik dit Off-topic.

Ik ga even de pseudo lichaamstaaldeskundige spelen.   ;)

Maxim, Wout en Abigail willen graag de stok van de schapenherder. En Julie beweegt wat verveelt met haar voet en denkt: "Jullie gaan die stok toch niet gebruiken hé, dat gaat het schapendrijven makkelijker maken en dat is niet de bedoeling!"  ;D


Offline JaccoS

  • Forumlid
  • Geslacht: Man
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #11 Gepost op: 13-05-2026, 15:08:44 »

Wie is de Mol Online

De twaalfde editie van Wie is de Discord Mol komt eraan! ::hyper:: Vier weken lang worden er opdrachten gespeeld en gaan de kandidaten op zoek naar de Mol. Kan jij de Mol ontmaskeren en de finale halen? De inschrijvingen sluiten 18 mei, en het spel wordt gespeeld van ongeveer 30 mei tot 28 juni. Aanmelden kan via deze link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeoliOdUJ5wOwuhQyMqRHIatU19Uohqn8J8hMPb88mnB8xczA/viewform?usp=sharing&ouid=108425119906906765309

Het zal plaatsvinden in de Wie is de Mol Discord server: https://discord.gg/wie-is-de-mol-de-mol-750025639356137543

Meld je vooral aan als je het leuk lijkt, en als je vragen hebt kan je me altijd een berichtje sturen. En wie weet zie ik je straks als kandidaat in het spel! ::bravo::

(Ik heb toestemming voor deze post)

Offline foxhunter

  • Forumlid
  • Bijdrage -AI
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #12 Gepost op: 17-05-2026, 08:05:22 »
Ik wens iedereen die naar Kinepolis Antwerpen gaat een fijne dag toe en vooral een voorspoedige en ongestoorde beleving.

Offline Arco Mol Fan

  • Forumlid
  • Geslacht: Man
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #13 Gepost op: 17-05-2026, 18:57:47 »


Groetjes uit Antwerpen! ::zwaai::
ff off-topic: tijd om je sig aan te passen Arco...

Offline Eva.

  • Forumlid
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #14 Gepost op: 17-05-2026, 21:26:10 »


Groetjes uit Antwerpen! ::zwaai::

Leuk, groeten terug! Ziet er toch ineens gezellig uit, die afschuwelijke betonnen vijver  ::rofl::  Ik kom regelmatig bij Kinepolis Antwerpen, maar niemand in mijn omgeving kijkt De Mol *huil*. Deel vooral je verhalen en ervaringen na vanavond!

Offline Arco Mol Fan

  • Forumlid
  • Geslacht: Man
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #15 Gepost op: 17-05-2026, 21:27:36 »
Ik zat in zaal 14 en we hebben de quiz gewonnen. 8)
ff off-topic: tijd om je sig aan te passen Arco...

Offline Elijah

  • Forumlid
  • Geslacht: Man
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #16 Gepost op: 17-05-2026, 23:03:58 »
Hahaha ik ook Arco. En ik zag mijn eigen hoofd achter Dennis zweven in cafe de mol.

Offline Brtdm

  • Forum Moderator
  • *****
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #17 Gepost op: 18-05-2026, 00:31:31 »
Dan stonden we heel dicht bij elkaar, ik had alleen mijn arm soms achter Dennis geloof ik.
En zaal 14 was uiteraard de terechte winnaar  ;D
Zijn daar eigenlijk al T-shirts van?

Offline Brtdm

  • Forum Moderator
  • *****
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #18 Gepost op: 16-06-2026, 22:48:45 »
Vandaag een mol in het wild gespot. Ene Pieter, al moest ik even dubbel kijken, want we zijn wat jaartjes verder. Maar zijn stem was toch wel vrij duidelijk.
Niet eens heel ver van een bordje met de tekst 'It's a small world'  :D
Zijn daar eigenlijk al T-shirts van?

Offline Brtdm

  • Forum Moderator
  • *****
Re: [De Mol] Off-topic huiskamer
« Reactie #19 Gepost op: 21-08-2026, 22:41:54 »
Zijn daar eigenlijk al T-shirts van?