Ach, het is natuurlijk het gemakkelijkste, om het telefoongesprek te beëindigen door de verbinding te verbreken.
Maar ik vind het altijd wel leuk (waar haalt bodejos de tijd vandaan, he?), om de telemarketeers zelf aan het lijntje te houden, en ze met een kluitje in het riet te sturen. Vooral die klieren van pretium telecom en de NEM.
Gistermiddag belde iemand van de KPN me op. Meneer vond dat ik veel kosten kon besparen, door bij KPN zowel Internet als telefoon (en Televisie) af te nemen.
Ik antwoordde, door te zeggen, dat ik grote problemen zou krijgen met de belastingdienst, wanneer ik overal maar op zou besparen. Dat geld zou me aan de andere kant dus toch maar afgenomen worden. Dat weerwoord had ie nog niet eerder gehoord, en enigszins verbouwereerd verbrak hij de verbinding.
Heb jij een origineel weerwoord (''geen belangstelling'' en dan ophangen telt dus niet....), zet het hier dan neer.